مجید شافعی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : از ابتدای سال جاری، با شیوع ویروس کرونا، مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضوانشهر با برپایی بیش از ۱۰ نمایشگاه از آثار هنرمندان شهرستان به صورت مجازی و نمایشگاهی در محل این اداره، تمام تلاش خود را بکار گرفته تا خللی در روند ارائه آثار هنری وارد نشود.

وی ، ضمن انتقاد از کمبود های موجود در این شهرستان افزود: متاسفانه در این شهرستان مکانی به عنوان گالری جهت ارائه آثار هنری پیش بینی نشده، امیدواریم با اتمام پروژه مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان که از سال ۱۳۸۱ عملیات عمرانی آن آغاز شده و تا کنون به پایان نرسیده مقدمات احداث گالری هنری نیز فراهم آید.

وی بیان کرد: ۶ آموزشگاه هنرهای تجسمی در سطح رضوانشهر و پره سر فعالیت دارند و هنرمندان زیادی را به جامعه هنری این شهرستان معرفی کرده اند.

وی در ادامه گفت: فروزان جعفری چای بجاری، از هنرمندان عکاس این شهرستان هستند که تصاویری از کنکاش‌های مستمر و مداوم خود از طبیعت را در مدت چند سال در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته است.

همچنین فروزان جعفری چای بجاری در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: من دارای مدرک دیپلم رشته گرافیک هستم که اولین معلم عکاسی من در دوره دبیرستان، آقای هاشم زاده بودند و از همان زمان به این حرفه علاقه مند شدم.

وی افزود: عکاسی با گوشی موبایل را در کلاسی که هیئت کوهنوردی شهرستان برگزار کردند، با استاد مجتبی دولت دوست گذراندم و عکسهایی که میگرفتم مورد تایید ایشان قرار گرفت و پیشنهاد کردند دوربین عکاسی تهیه کنم.

جعفری با تشکر از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر گفت: کلاس هایی که در اداره ارشاد با راهنمایی های جناب آقای مجید شافعی، به صورت تخصصی تر گذاشته شد برای عکاسی با دوربین شرکت کردم و یک دوره نیز با استاد عکاسی جناب شهاب گلچین که در انجمن سینمای تالش گذراندم.

این بانوی هنرمند رضوانشهری می گوید: شروع عکاسی را مدیون کوهنوردیم هستم که باعث شد در این مسیر قدم بگذارم و هم اکنون در کنار کار های هنری و فرهنگی، نائب رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان رضوانشهر هم هستم و از همسر و تنها فرزندم و خانواده ام که در این مسیر همراهی و حمایتم کردند، صمیمانه تشکر می کنم.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا و با دارا بودن جاذبه های طبیعی و زیبا، در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.