محمود قاسمی دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رضوانشهر در حاشیه بازدید از مناطق بحرانی این شهر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر بالغ‌بر ۱۲۰ میلی‌متر بارش باران توسط ایستگاه هواشناسی رضوانشهر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت آب رودخانه‌های حاشیه‌ای شهر رضوانشهر افزود: براثر بارش‌های شدید در بازه زمانی بسیار کوتاه سطح آب رودخانه‌ها در رضوانشهر افزایش‌یافته اما بحرانی نشده است.رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رضوانشهر با بیان اینکه هنوز علیرغم شدت بارش‌های باران در رضوانشهر، وضعیت شهرستان سیلابی نیست، گفت: وضعیت رضوانشهر علیرغم اینکه بالاترین سطح بارش‌ها را به خود در استان اختصاص داده بحرانی نیست و وضعیت نسبتاً عادی دارد.

فرماندار رضوانشهر از فروکش کردن شدت بارش‌ها در سطح شهرستان خبر داد و بیان کرد: رفته‌رفته از شدت بارش‌ها در سطح شهرستان به‌ویژه در نواحی شرقی فعالیت سامانه بارشی در حال تضعیف شدن است.

قاسمی همچنین از برفی شدن مناطق بالادستی شهرستان رضوانشهر خبر داد و تصریح کرد: در مناطقی همچون زندانه و محورهای این منطقه به سمت خلخال بارش برف را داشتیم که نیروهای راهداری مسیرهای مسدود را بازگشایی کردند.

وی با اشاره به وضعیت آذوقه روستانشینان ازجمله در مناطق صعب‌العبور نیز بیان کرد: بر اساس ثبت‌نام روستائیان برای دریافت نفت سفید، سوخت لازم در اختیار روستاها قرارگرفته و تاکنون کمبودی در رابطه با نفت سفید و نیاز روستائیان به این نوع سوخت گزارش نشده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رضوانشهر همچنین از آمادگی این ستاد در مقابله با هرگونه تهدید و بحران خبر داد و افزود: در پی هشدار سامان هواشناسی، ستاد مدیریت بحران رضوانشهر با حضور دستگاه‌های دولتی و همچنین ظرفیت بخش خصوصی تشکیل جلسه داد و خوشبختانه آمادگی این ستاد در حد مطلوبی قرار دارد.